Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

BBQ kategori görseli.jpg (2.30 MB)

Barbekü

Kendine özgü bir et pişirme tekniği olan barbekü piknik keyiflerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Pişirme süresi olarak mangala göre biraz daha kısa olan bu teknikte etlerin üzeri kapalıdır. Mangalla aralarındaki en önemli farklardan biri budur. Kapağının bulunması sayesinde içerisinde sıcak hava sirkülasyonu biraz daha fazla olup yiyecekler hızlıca hazır hale gelir. Kullanımı kolay olan barbeküler kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Kömürlü, gazlı, elektrikli gibi modeller bulunmakta olup bunlar her beklentiyi karşılayacak niteliktedir. Pişirme bölümü daha çabuk hazır olsun isteyenler için gazlı ve elektrikli olan modeller uygundur. Kömür geç ısındığından bekleme süresi biraz fazladır. Ancak kömürler pişirmeye uygun kıvama geldiğinde gücü diğer modellere göre yüksek olacaktır. Bu nedenle doğru barbekü modelini seçerken beklentilere göre karar vermekte fayda vardır.

Günlük kullanım için barbekü mangal satın alırken bazı teknik özelliklere dikkat etmek gerekir. Örneğin barbekünün kapasitesi ve gücü fazla olmalıdır. Bu sayede aynı anda çok sayıda kişi için ızgara yiyecekler elde edebilir, kalabalık sofralar kurabilirsiniz. Günümüzde modern barbekü tasarımları geniş seçeneklere sahip olup bunu kendiniz için fırsata çevirebilirsiniz. Hem özellik hem de fiyat olarak beklentinizi karşılayacak olan modelleri dilerseniz online mağazalardan inceleyebilirsiniz. Bazı marka ve modellere özel indirimler yapılmaktadır. Bunları takip ederek barbekü için ayıracağınız bütçeyi daha da azaltabilirsiniz. Fiyatı ekonomik olsun diye hiçbir zaman ürün kalitesinden taviz vermemeye özen göstermelisiniz.

Barbekü Çeşitleri

Pratik kullanım için uygun olan barbekü çeşitleri kendi içerisinde üç temel gruba ayrılır. Elektrikli, gazlı ve kömürlü olan barbeküler farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt verir. Geleneksel ızgara dumanını ve lezzetini yaşamak isteyenlerin seçimi kömürlü barbekülerden yanadır. Tam tersine hem ızgara tadını alayım hem de kokusuz ve zahmetsiz pişirme yapayım diyenler için elektrikli olan modeller idealdir. Her beklentiye yanıt verecek model seçenekleri mevcuttur. Tüm modeller teknik özellikler bakımından birbirinden ayrılmakta olup farklı bütçelere hitap eder. Verimli bir pişirme için tercih edilen gazlı barbekü çeşitleri diğer türlere göre daha az duman üretmesiyle bilinirler.

Elektrikli barbekü modellerinde ızgara kısımları elektrikle ısınır. Bu nedenle ısınma süresi oldukça azdır. Hassas sıcaklık kontrolünün ve hızlı ısınma özelliklerinin olması bu barbekülerin en sevilen özellikleri arasında yer alır. Kompakt boyutlarda ve ergonomik olmaları sebebiyle bu modeller küçük alanlarda kullanılabilir. Dış mekan kullanımları için ise ekstra güç kaynağına ihtiyaç duyulabilir. Kül ve duman olmaması sayesinde elektrikli barbeküler kullanıcılarına etkili bir ızgara deneyimi yaşatacaktır.

Kömürlü barbekü çeşitlerinin kullanımı diğerlerine göre biraz daha zahmetlidir. Öncelikle kömürlerin hazırlanıp yakılması pişirmeye ideal sıcaklığa getirilmesi gerekir. Isı kaynağı olarak kullanılan kömürler geleneksel ızgara tecrübesini yaşamak için idealdir. Pişirilen yiyeceklere dumanlı bir lezzet veren bu barbekü ayarlanabilir ızgaralara ve havalandırma deliklerine sahiptir. Bunlar sayesinde pişme esnasında sıcaklık kontrolünü sağlayabilirsiniz. Isınma süresi çok kısa değildir ve temizleme kısmında da biraz uğraşmanız gerekebilir.

Diğer bir tür olan gazlı barbekü ise propan ya da doğal gaz kullanarak çalışır. Kolay sıcaklık ayarı olan bu modeller kömürlü olan modellerle kıyaslandığında daha az duman yayarlar. Bu sayede apartmanlar ve balkonlarda kullanımı daha uygundur. Farklı şekillerde ve boyutlarda olması sayesinde her yere göre gazlı barbekü bulabilirsiniz. Bazı modellerde yan ocak, bir dizi ızgara ve dökme demir pişirme yüzeyi gibi ilave özellikler vardır. Bu sayede model seçiminde alternatifleriniz daima daha fazladır.

Barbekü Fiyatları

Model çeşitliliğinin fazla olması sayesinde barbekü fiyatları için aralık da oldukça geniştir. Fiyatlar kaliteye ve ürünün teknik özelliklerine göre belirlenir. Standart yapıya sahip modeller en uygun fiyat aralıklarına sahiptir. Temizlik, kullanım, model, kullanım pratikliği, tasarım farkı gibi özelliklerin her biri fiyatlandırmada etkilidir. Pişireceğiniz yemeğinizin kalitesini iki katına çıkarmak için bu tür detayların her birine dikkat etmelisiniz. Örneğin etlerinizi mangal ateşinden kolayca alabilmeniz için mangal demiri gibi ilavelerinin bulunmasına özen göstermelisiniz. Pişirme kısmında bulunan demirler ızgara görevi görür. Ekstra olarak etlerinizi piştiğinde almak için demir maşa ve benzeri barbekü aksesuarlarını da temin etmelisiniz. Barbekü fiyatlarını araştırırken set halinde olan modelleri seçerek gerekli tüm parçalara aynı anda sahip olabilirsiniz.

Bahçe barbekü ve mangal fiyatlarını araştırırken kaliteden ödün vermemelisiniz. Aksi halde aldığınız barbekü kısa sürede kullanılamaz hale gelebilir. Yenilikçi tasarımlar ve pratik çözümler ile üretilen modeller sizi hem fiyat hem de özellik ve kullanım yönünden memnun edecektir. Birden fazla yiyeceği pişirebilmenizi sağlayan geniş ebatlardaki modeller memnuniyetinizi artıracaktır. Sağlıklı kullanım olanağına sahip olan barbeküler dayanıklı malzemelerden üretildiğinde daha yüksek verimlilik alabilirsiniz. Eğer barbekünüzü bahçenizde kullanacaksanız bahçe düzeninize uygun tasarımlara öncelik verebilirsiniz. Modeller yakıt kullanımı ve pişirme yönünden farklara sahip olup bu durum fiyatların değişmesine neden olur. Sağlıklı ve uzun ömürlü kullanım için fiyat performans dengesini sağlayan modellere öncelik verebilirsiniz. Bu amaçla online mağazadan barbekü modellerini inceleyebilir, özellik ve fiyat karşılaşması yaparak size hitap eden seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Bahçe Barbekü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sayısız seçeneğe sahip olan barbekü modelleri arasından karar verirken dikkatli seçim yapmanız gerekir. Bu amaçla bahçe barbekü seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında önceden bilgi edinmelisiniz. Böylece yaz mevsiminin en sevilen etkinliklerinden olan barbekü mangal keyfiniz daha da artacaktır. Her açıdan iyi olan bir barbeküyü satın aldığınızda hem sizin hem de misafirlerinizin memnuniyetini yüksek olacaktır.

Barbekü satın alırken dikkat edeceğiniz ilk nokta barbekünün boyutlarıdır. Bunun için barbeküyü nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmalı, ona uygun ebatlar seçmelisiniz. Doğru seçim için barbeküyü ortalama kaç kişiye yemek hazırlamak amacıyla kullanacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Eğer kişi sayınız dörtten fazlaysa küçük barbeküler sizin için yetersiz kalacaktır.

Seçtiğiniz barbekü size kullanım kolaylığı sunmalıdır. Barbekü ısındığında ve kapaklı haliyle rahatça kullanılabilmeli, rahatça hareket ettirilebilmelidir. Portatif olan modellerde çok çabuk ısınabilme ve çevre dostu olma gibi özellikler bulunmalıdır. Dumansız pişirme yapabilmesi, korozyona karşı dayanıklı olması, taşıma kulplarının olması ve el yakmaması, sağlam emaye ızgaranın varlığı, havalandırma kolu, ısı ayarı, yanmaz yapışmaz yüzey, döküm malzeme gibi özelliklerin bulunması daima avantajlıdır.

Barbekü modellerini incelerken kolay temizlenebilme özelliğine de dikkat etmelisiniz. Aksi halde barbeküyü tamamladıktan sonra temizlik kısmı sizin için eziyete dönüşebilir. Özellikle kömürlü barbeküler tercih ettiyseniz temizlik için ayırmanız gereken süre biraz daha uzun olacaktır. Gazlı ve elektrikli olan modellerde kül ve duman olasılıkları yoktur.

Barbekünüzü yerleşik değil de taşınabilir alacaksanız buna uygun tasarıma sahip olmasına özen göstermelisiniz. Bu tür taşınabilir modellerde hassas ayarlanabilir sıcaklık düzeyi, otomatik ateşleme sistemleri, ek depolama alanları, termometreler, yan ocaklar gibi ilave özellikler mangal sürecinizi pratik hale getirecektir. Tüm bu detaylara hakim olarak seçtiğiniz barbekü ile ızgara etkinliğinizin her bölümü sizi mutlu edecektir.

Barbekü Nedir?

Barbekünüzün yüksek performanslı olmasını istiyorsanız satın alma öncesinde barbekü ile ilgili temel bilgilere hakim olmalısınız. İlk olarak barbekü nedir diye araştırmalı, hangi modelin size uygun olduğuna karar vermelisiniz. Satın alırken hangi özelliklere bakmanız gerektiğini bilmeniz barbekünüzü ilk günkü verimi ile uzun yıllar boyunca kullanabilmenizi sağlayacaktır. Uygun modeli seçtikten sonra doğru bakım ve temizlik ile ürününüzün performansını artırabilirsiniz.

Barbekünüzü temizlerken ilk olarak ızgaralardan başlamalısınız. Bu amaçla bir ızgara fırçası kullanmalı, yiyecek kalıntılarını ve yağları temizlemelisiniz. Yıkama kısmında sabunlu sıcak su kullanabilirsiniz. Barbekü yapmadan önce yağ toplama çekmecesinin boş olduğundan emin olmalısınız. Aksi halde etlerinizden akan yağ etrafa dağılacaktır. Temiz bir çekmece potansiyel yangın riskini de ortadan kaldıracaktır.

Bahçe barbekünüzün dış yüzeyleri ve ısıtma elemanları pişirme gücünü doğrudan etkiler. Dış yüzeyi paslanmaz çelik olan barbeküleri seçmeli, bu kısımları sünger ya da bez yardımıyla temizlemelisiniz. Eğer ısıtma elemanlarında tıkanıklıklar varsa mutlaka bunları gidermeli, barbekünüzün düzgün çalışması için tüm kontrolleri yapmalısınız.

Fiyat performans, kolay kullanım ve temizlik gibi özellikler bakımından size hitap eden modelleri rösle barbekü koleksiyonunda bulabilirsiniz. 2012 yılında barbekü üretimine başlayan marka dünya mutfak araç gereçleri konusunda lider konumundadır. Tamamı yüksek kalitede ürünler üreten Rösle barbekü alanında da kısa sürede ciddi bir gelişme göstermiştir. Kullanıcı beklentilerini analiz ederek üretim yapan firma geniş model ve fiyat alternatiflerine sahiptir. Barbekülere ek olarak mangal esnasında lazım olacak tüm tamamlayıcı aksesuarlara da rösle aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.