Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

süzgeç.jpg (43 KB)

Süzgeç

Isıya dayanıklı hammaddeler kullanılarak üretilen süzgeç çeşitleri mutfakların temel gereçleri arasında yer alır. Susuz servis edilmesi gereken gıdaların ayrılmasını sağlayan bu parçalar pratik şekilde kullanılır. Yiyecekleri suyundan ayırmayı sağlayan süzgeçler farklı modellerde ve boyutlarda satışa sunulur. Süzülen bazı yiyecekler yüksek sıcaklıkta olduğundan seçtiğiniz süzgecin ısıya karşı dayanıklı olması gerekir. Aksi halde süzgecin değişik bölgelerinde erimeler görülebilir. Plastik ve metal gibi malzemelerden yapılan bu ürünler işlevsel olmasıyla da bilinir. Geniş model alternatifleri arasından doğru seçim yapabilmek için süzgecin kullanım yerini ve amacını önceden belirlemekte fayda vardır. Süzme esnasında yiyeceklerin suları alt kısımda ve katı bölüm süzgeç üzerinde kalır. Her mutfağın ihtiyacı olan süzgeç çeşitleri set halinde farklı boyutlarda sipariş verilebilir. Böylece yiyeceklerinizin miktarına uygun süzgeç kullanma fırsatı elde edebilirsiniz.

Kızartma ve haşlama yapılan yemekler için paslanmaz çelik malzemelerden üretilmiş süzgeç modellerini kullanmak daha mantıklı olacaktır. Bu gibi detaylara dikkat ederek mutfak gereçlerinizi daha uzun ömürlü hale getirebilirsiniz. Satın alacağınız süzgecin büyüklüğünü kullanacağınız yere göre seçebilirsiniz. Örneğin endüstriyel mutfaklarda kullanacağınız süzgeç hem kapasite hem de sap uzunluğu olarak biraz daha büyük olmalıdır. Boyutu doğru ayarlayamazsanız süzgeç sizin için kullanışsız hale dönüşebilir. Süzgecin asılabilir yapıda olması bu mutfak gerecini daha avantajlı kılacaktır. Böylece kullanmadığınız anlarda süzgeci duvara asarak kendinize kullanım alanı açabilirsiniz. Özellikle çelik olan süzgeç tercih ettiğinizde astığınız yerde şık bir mutfak dekoru da elde edebilirsiniz. Kalitesinden emin olduğunuz çelik süzgeç ilk günkü kusursuz görünümünü uzun süre koruyacaktır.

Süzgeç Kullanımının Püf Noktaları

Mutfağınızda pratik hale gelmek istiyorsanız mutlaka farklı boyutlarda ve birden fazla süzgeciniz olmalıdır. Çay süzgecinden makarna süzgecine kadar her bir parçayı özenle seçmelisiniz. Hammaddesi, şekli, boyutu gibi özelliklerin her biri son derece önemlidir. Fonksiyonel çapı ve kulp uzunluğu ideal olmalıdır. Un elemek ya da pudra şekeri serpmek için süzgeç arıyorsanız ince gözenekli yapısı olan süzgeçler eleme ve süzme işlemlerini daha kolay yapmanızı sağlayacaktır Bu modellerde yer kaplamayı önlemek için duvara asma aparatı mevcuttur. Böylece ürün her açıdan kullanışlı hale gelir. 18/10 paslanmaz çelik olması süzgecin dayanıklılığını artıran bir özelliktir.

Süzgeç çeşitleri kendi içerisinde farklı türlere sahiptir. Sebze meyve yıkayıp süzmek, pirinç süzmek ya da makarna süzmek için kullanacağınız süzgeçler birbiriyle aynı olmayacaktır. Makarna süzmek için daha geniş delikli olan modelleri tercih edebilirsiniz. Her mutfağın olmazsa olmazı çelik süzgeçler de temel mutfak gereçleriniz arasında yerini almalıdır. Bitki çayları içmeyi seviyorsanız küçük boyutlarda çelik bir süzgece ihtiyacınız olacaktır. Adaçayı, papatya ve istediğiniz diğer tüm bitkileri bu süzgecin içine koyun ve birkaç dakika bekleyin. Ardından dilediğiniz bitki çayı hazırdır.

Mutfağınızda günlük kullanım için tercih ettiğiniz süzgeç size kullanım kolaylığı sunmalıdır. Ekonomik açıdan tasarruflu olması adına kaliteye bakmadan seçim yapmanız sağlığınız açısından riskli durumlar ortaya çıkarabilir. Bunları önlemek adına çelik kalitesinden asla şaşmamanızda fayda vardır. Sıcak gıdaları servis edebilmeniz için ısıya dayanıklı olan mutfak gereçleri seçmeniz önemlidir. Farklı seçeneklere sahip olan süzgeçlerin kullanım koşulları birbiriyle aynı değildir. Bu nedenle seçim yaparken hangi süzgecin ne amaçla kullanıldığını bilmelisiniz. Kullanım şekline, tasarıma, modele ve üretilen malzemeye göre seçim yaptığınızda memnuniyetiniz daha fazla olacaktır. Bu tür özelliklere göre süzgeç fiyatları da geniş aralıkta belirlenecektir. Hem özellik hem de fiyat açısından beklentinizi karşılayan modelleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Kevgir

Süzgeç ve kevgir çeşitleri üretildikleri hammaddelere göre isimlendirilirler. Plastik, alüminyum, silikon, bakır, demir, metal gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilen modeller mevcuttur. Bunların kullanım şekli ve dayanıklılığı modelden modele farklılık gösterir. Evlerde ve işyerlerinde rahatlıkla kullanılabilen süzgeç çeşitleri haşlanan et ve sebze yemeklerindeki fazla suyun süzülmesine yardımcı olur. Derin kap şeklinde olan süzgeçler makarnalar için kullanılırken çay süzgeçleri çayın posası ile deminin ayrıştırılmasını sağlar. Bu ürünler sürekli sıvı ile temas ettiğinden paslanmayı önleyecek yapıda olmalıdır. Bu amaçla çelik telli tasarımlar her zaman ön plandadır. Çelik süzgeç ve kevgir çeşitleri her evde en az bir tane vardır. Boyutu ve kullanım amacı evden eve farklılık gösterebilir. Fiyat ve kullanışlılık konusunda alternatifler her zaman fazladır.

Mutfağınızda verimli bir kullanım alanı sağlayan kevgir ve süzgeç modelleri delikli olması sayesinde son derece işlevseldir. Yemek hazırlamanıza yardımcı olacak bu ekipmanlar size zamandan tasarruf sağlayacaktır. Üstün performans sunan çelik ürünler kalitesiyle ve tasarımıyla sıklıkla adından söz ettirir. Bu ürünlere kolayca ulaşabilmek için online mağazayı ziyaret edebilirsiniz. Mağazadaki ürün çeşitliliği fazla olup beklentileri karşılayacak seçenekler mevcuttur. Tüm modeller birinci sınıf kalitede olup her biri müşteri memnuniyetini sağlayacak avantajlı özelliklere sahiptir. Bazı süzgeç çeşitlerinde marka ve modele göre dönemsel indirimler yapılır. Bu sayede beğendiğiniz süzgeci ya da kevgiri daha ekonomik fiyatlardan sipariş verebilir, dilerseniz farklı boyutlardan oluşan süzgeç setleri satın alabilirsiniz. Birden fazla ebatta süzgecinizin olması yemek hazırlarken daha rahat çalışmanızı sağlayacaktır. Genellikle küçük boyutlardaki kevgirler daha ekonomikken ürünün boyutu büyüdükçe fiyat aralığında da artış olacaktır. Süzgeç ve kevgir gibi mutfak gereçleri alışverişinde bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Süzgeç Kullanmanın Avantajları

Yiyeceklerden sıvıların süzülmesini sağlayan araç olan süzgeç akışkanın içerisinden katı maddelerin ayrıştırılmasına yardımcı olur. Uzun saplı olması sayesinde kullanımı kolay olan bu parçalar özellikle kaynar suyun içinde bulunan makarnayı süzmek için kullanılır. Mutfağınızda farklı süzgeç çeşitlerine sahip olmanız işinizi rahatlatacak olup bu parçaların yeri daima ayrı olacaktır. Soğuk suyla olan süzme işlemleri için genellikle plastik süzgeçler tercih edilse de sağlığınızı riske atmamak adına daima çelik süzgeç tercih etmeniz önerilir. Plastik süzgeçlerin renkleri cezbedici olsa da içeriğindeki maddeler o kadar mutlu edici olmayabilir. Bu nedenle tüm mutfak ürünlerinizde paslanmaz çelik malzemeden yapılmış olanı seçerek işinizi garantiye almalısınız. Böylece sevdiklerinize kuracağınız davet sofralarını içiniz rahat bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Bunun için mutfak gereçleri alacağınız markayı dikkatli şekilde seçmelisiniz.

Süzgeç kullanımını verimli hale getirmek için nasıl kullanılacağına dair püf noktaları bilmelisiniz. Yuvarlak çelik süzgeçler genellikle ayrı bir yere koyulur ve tenceredeki karışım içine boşaltılır. Ancak bunu daha pratik hale getirmek ve dışarı dökülmeleri önlemek adına farklı bir yöntem deneyebilirsiniz. Süzgeci tencerenin içine yerleştirerek doğrudan tencereyle süzgeci ters çevirebilirsiniz. Bu sayede süzme işleminiz daha pratik olacaktır. Ancak bunu yapabilmeniz için süzgeç ile tencere boyutlarınızın birbirine uygun olması gerekir. Aksi halde kenarlardan dökülmeler olacaktır. Birden fazla süzgeç boyutu var olup mutfağınızda kolaylık sağlaması için bunları set halinde satın alabilirsiniz. Yemek hazırlama sürecinden tasarruf etmenizi sağlayacak süzgeç modellerini dilerseniz eğlenceli bir hediye olarak da tercih edebilirsiniz. Klasik çelik yuvarlak makarna süzgeçleri her evde bulunması gereken malzemelerdendir. Fiyat aralığının yüksek ve kullanışlı olması bu süzgeçleri her zaman farklı ve işe yarar bir hediye haline dönüştürebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.