Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

Kömürlü Barbekü

Açık alanda ya da balkon içerisine özel olarak yaptırılan barbekü çeşitleri günümüzde yaygın olarak kullanılır. Özellikle kömürlü barbekü modelleri popüler olup klasik ızgara tadını arayanlar için idealdir. Pişireceğimiz etlere hafif isli et tadı veren bu barbeküler yavaş pişirerek lezzeti artırır. Kendi içerisinde farklı modellerin olması sayesinde kullanım alanlarınıza uygun türü kolayca bulabilirsiniz. Üzeri kapaklı olan tasarımlar estetik ve kullanışlı olmasıyla en çok tercih edilenler arasındadır.

Portatif olan kömürlü barbeküler daha çok pikniklerde kullanılır. Kısa ayaklı ve küçük ebatlarda olan bu parçalar kolay taşınabilir yapıdadır. Yemeklerinize özgün tatlar kazandıran kömürlü barbekü çeşitlerinde kırmızı et tarifleri daha sık yapılır. Kömür ile yüksek ısıya ulaşan barbekü etlerinizin eşit şekilde pişmesini sağlar. Isı uzun süre muhafaza edilir ve tek seferde daha fazla yiyecek hazırlamanıza yardımcı olur.

Kömürlü barbekü ile ızgara tarifleri hazırlarken kömürün ideal sıcaklığa ulaşması gerekir. Bu pişirme şeklinde sulu, içi yumuşak ve dışı hafif çıtır tatlar hazırlayabilirsiniz. Isının dengeli dağılması sayesinde et ve diğer tüm malzemeleriniz doğal tadını koruyacak, davet sofralarınızın yıldızı olacaktır. Pişirme tekniklerine dikkat ettiğinizde ve kömürlü barbekü alırken seçici davrandığınızda mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kömürlü Barbekü İle Otantik Lezzetler Yaratın

Türk mutfağının en sevilenlerinden olan ızgara yemek tariflerini iyi bir kömürlü barbekü ile yapabilirsiniz. Otantik lezzetlerin sırrı olan bu ürünler farklı ebatlara ve şekillere sahiptir. Böylece ihtiyacınızı karşılayacak özellikleri kolayca bulabilirsiniz. Yemeklerinize dumanın kendine özgü aromasını katan kömürlü barbekü bazı kişiler tarafından lezzetli yemeklerin sırrı olarak da görülür. Bu nedenle mangal tadının vazgeçilmez olduğu her evin en sevilen eşyalarından biridir.

Kömürlü barbekü ile istediğiniz verimi yakalamak için model seçiminde bilgili olmanız gerekir. Kalite, tasarım, teknik özellikler, fiyat, temizlenebilme gibi tüm detayları modele karar verirken göz önünde bulundurmalısınız. Yaşam tarzınızı ve ihtiyaçlarınızı dikkate aldığınızda ızgara deneyiminizi kusursuz hale getirebilirsiniz. Kömürlü barbekü boyutlarını belirlerken ortalama kaç kişi için yemek hazırlayacağınızı düşünmelisiniz. Kalabalık aileler için büyük ebatlardaki modeller daha uygun olacaktır.

Taşınabilir ve sabit modelleri bulunan kömürlü barbekü çeşitleri için model haricinde fiyat aralığı da geniştir. Bu sayede her bütçeye uygun model bulmak mümkündür. Barbeküler zevk ve keyif ürünü olarak görünse de aslında temel mutfak ekipmanlarından biridir. Bu nedenle hangi model kömürlü barbekü alacağınıza karar verirken ızgara tarifler pişirme sıklığınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Kömürlü Barbeküler: Avantajlar Ve Kullanım İpuçları

Kullanımı kolay ve basit olan kömürlü barbekü çeşitleri diğer modellere kıyasla daha ekonomiktir. Yiyecekleri pişirmek için optimum sıcaklığı biraz uzun sürede yakalayabilirsiniz. Fakat tercih ettiğiniz kömürün kalitesi bu süreyi kısaltacak ve ısıdan daha fazla verim almanızı sağlayacaktır. Yandıkça köz haline gelen kömürü dikkatlice kullanmanız gerekir. Aksi halde dışarı köz fırlama olasılığı vardır. Bu nedenle kömürlü barbekü kuru otlardan uzak ve temiz bir bölgeye yerleştirilmiş olmalıdır. Yangın tehlikesi bulunmayan yapay bir zemin doğru seçim olacaktır.

Kömürlü barbekü modelleri yiyecekleri yüksek sıcaklık altında pişirmesi ile bilinir. Bu sayede yiyeceklerin dış yapısında karamelize bir tabaka meydana gelir. Isının fazla olması sayesinde ızgara işlemi daha hızlı şekilde tamamlanır, etlerin dışı kısa sürede kızarır. Üzeri kapaklı olan kömürlü barbeküler için bu süre daha da kısalacaktır.

Mangala benzer bir yapısı bulunan kömürlü barbekü modellerinde ilk aşama kömürlerin hazırlanmasıdır. Kömürler barbeküye dizilir ve ardından gazete kağıdı ile tutuşturulur. Ardından sıcaklık kontrol edilir ve uygun seviyeye geldiğinde yiyecekler yerleştirilir. Gerektiğiniz hallerde etlerinizi çevirerek çift taraflı iyi bir pişirme elde edebilirsiniz. Biraz pratik ve bilgi edinerek kömürlü barbekü ile unutulmaz lezzetler yakalayabilirsiniz.

Kömürlü Barbekü Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Günlük kullanım için kömürlü barbekü seçerken modele doğru karar vermeniz gerekir. Bunun için barbekü türlerinin neler olduğunu önceden araştırmalısınız. Bu barbeküler kendi içinde taşınabilir, standart, döküm demir, fırın tipi ve dönerli gibi çeşitlere ayrılır. Dönerli kömürlü barbeküler etleri otomatik olarak kendisi çevirir ve zahmetsiz olmasıyla bilinir. Böylece yiyecekler hem nemli kalır hem de eşit şekilde pişer. Elektrikli çalışan bu modeller diğer türlere kıyasla biraz daha yüksek fiyatlıdır.

Standart kömürlü barbekü çeşitleri oldukça kullanışlıdır. Kapaklı olan bu modeller iki ayak üzerinde durur. Kapak kısmı ısıyı dengeler ve yiyecekleri korur. Temel kömürlü barbekü ihtiyacını karşılamak için standart modeller yeterli olacaktır. Kamp ve piknik gezilerini sıklıkla yapıyorsanız taşınabilir modeller sizin için daha uygundur. İstediğiniz yere götürebileceğiniz bu barbeküler kompakt tasarımdadır. Aldığınız barbekünün dayanıklılığı yüksek olsun istiyorsanız döküm demir olan modelleri de tercih edebilirsiniz. Isıyı uzun süre tutan döküm demir yüksek performanslı ve uzun ömürlüdür. Ancak bu modeller için fiyat aralığı tahmin ettiğinizden biraz daha yüksek olabilir. Doğru kömürlü barbekü seçimi yapmak adına önceden bütçenizi ve beklentilerinizi belirlemenizde fayda vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.